Προβεβλημένα

Ημέρα αθλητισμού 2022

Ενημέρωση

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 5/10/2022 θα πραγματοποιηθούν δραστηριότητες στο πλαίσιο της Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στο Αθλητικό κέντρο Πεσσάδας. Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό, νερό και καπέλο. Τα λεωφορεία και το ολοήμερο θα λειτουργήσουν κανονικά.

Προβεβλημένα

Συμμετοχή Δ.Σ. Κεραμειών σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning : Let’s travel through dance

Παρουσίαση για τους κεφαλονίτικους χορούς Διβαράτικο και Μέρμηγκα
Το τμήμα Δ1 χορεύει τον Μέρμηγκα για τα σχολεία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα .
Η έκτη δημοτικού χορεύει Διβαράτικο για τα σχολεία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα (Κροατία, Ελλάδα, Τουρκία και Πολωνία)

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι :

1. Ο Αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα 12/9/2022 στις  08:15 π.μ. και τα παιδιά θα σχολάσουν στις 09:00 π.μ.

2. Τα παιδιά θα προσέλθουν και θα αναχωρήσουν με λεωφορεία.

Οι  τάξεις Α’ και η Β’ θα μεταφέρονται με  λεωφορεία που διαθέτουν συνοδό.

3. Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική.

4. Το ολοήμερο θα λειτουργήσει από την Τρίτη 13/09/2022.

5. Ώρα  έναρξης μαθημάτων : 08:15 π.μ.

Ώρα  λήξης πρωινού προγράμματος : 13:15 μ.μ.

Ώρα λήξης ολοήμερου προγράμματος : 15:00 μ.μ.

Καλή σχολική χρονιά !

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δ.Σ. Κεραμειών

Έτησια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού
Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2021-2022)

1.Έτησια-Έκθεση-Εσωτερικής-Αξιολόγησης-του-Εκπαιδευτικού-Έργου-της-Σχολικής-Μονάδας-έτος-αναφοράς_-2021-2022

ΦΙΛΙΑ

Σε συνεργασία με τον μουσικό μας κ. Πεφάνη Λαμπρογιάννη η τάξη μας Ε1 δημιούργησε ένα τραγούδι με θέμα τη φιλία. Οι μαθητές έγραψαν λέξεις και φράσεις με θέμα τη φιλία και ο μουσικός μας δημιούργησε τους στίχους και συνέθεσε τη μουσική.